Popüler Yeniler
Reklamlar

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Bir takım sebepler nedeniyle sosyal medya hesabını kapatmak, sosyal medya’ya ara vermek isteyebilirsiniz. Facebook hesabını istediğiniz zaman tamamen silebilirsiniz. Yıllardır en çok tercih edilen sosyal medya ağı olan Facebook üzerinde Facebook hesabı nasıl silinir?, Facebookta kalıcı olarak hesap nasıl silinir? Sorularına yanıt vereceğiz. Facebook hesabınızı hem bilgisayar üzerinden hem de telefon üzerinden kapatabilirsiniz. Aşağıda bulunan anlatımlardan şuan kullanmış olduğunuz cihazı seçerek yönergeleri takip edin. Bilgisayardan Facebook Hesabı Nasıl Silinir? İlk olarak herhangi bir bilgisayar tarayıcısı ile Facebook’a giriş yapın. Ardından buraya tıklayarak Facebook’un hesap silme sayfasına girin. Açılan sayfada “Hesabı Sil” butonuna tıklayın. Şifrenizi ve güvenlik kodunu girip göndere tıklayın. Ayrıca hesabınızı silmeden önce “Bilgilerini İndir” kısmından paylaştığınız tüm fotoğrafların, gönderilerin ve diğer içeriklerin bir kopyasını indirebilirsiniz. Eğer bir sayfanın veya uygulamanın tek yöneticisi sizseniz hesabınızı silmenizle birlikte uygulamanız ve sayfanızda kapanır. Bunun için silinmesini istemediğiniz sayfaya veya uygulamaya hesabınızı kapatmadan önce başka bir yönetici ekleyebilirsiniz. Telefondan Facebook Hesabı Nasıl Silinir?  

Öncelikle telefon üzerinden Facebook uygulamasına giriş yapın.  

Ardından sayfanın sağ üstünde bulunan “üç çizgi” işaretine tıklayın. Daha sonrasında sayfayı aşağı doğru kaydırarak “Gizlilik Kısayolları” butonuna tıklayın. Açılan sayfayı aşağı kaydırarak “Facebook Bilgilerin” kısmında bulunan “Hesabını ve Bilgilerini Sil” butonuna tıklayın.  

Açılan menüden hesabınızı geçici olarak dondurabilir veya kalıcı olarak hesabınızı silebilirsiniz. Hesap silme işlemi başlattıktan sonra Facebook hesabınız 14 gün sonra tamamen silinir.  

Eğer 14 gün içerisinde hesabınızı silmekten vazgeçerseniz Facebook hesabınıza tekrardan giriş yaparak “Silme İşlemini İptal Et” butonuna tıklamanız yeterli.